.

Transport aut i samochodów z Niemiec do Polski

Transport samochodów z Niemiec do Polski

Kupowanie aut prosto z Niemiec jest bardzo popularnym rozwiązaniem w naszym kraju. Tamtejsze fabryki odznaczają się wysokim stopniem zaawansowania pod każdym kątem, nie bez znaczenia pozostaje również cena. Po zakupie pojawia się jednak problem związany z transportem pojazdu do Polski.


Zajmujemy się profesjonalnym przewozem aut z terenu Niemiec niezależnie od tego, czy chodzi o zakupione, wypożyczone, czy powypadkowe samochody. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie sięga 1990 roku i stanowi gwarancję odpowiedniego podejścia zarówno od strony obsługi klienta, jak i realizacji zleceń.


Przewóz samochodów z Niemiec odbywa się w systemie pojedynczych oraz podwójnych obsad. Pozwala to na skrócenie czasu transportu do niezbędnego minimum. Za jego pomocą nasi wykwalifikowani kierowcy mogą być właściwie stale w trasie przy zachowaniu wszystkich niezbędnych standardów bezpieczeństwa. Oferujemy otrzymanie zamówienia już w ciągu 3 dni od momentu złożenia zlecenia na przewóz. To jeden z najszybszych terminów, jakie można spotkać na rynku. Ponadto działamy w wygodnym dla klientów systemie Door2Door – dostarczamy ładunek dokładnie we wskazane miejsce.


transport aut z niemiec

Inwestujemy również we flotę pojazdów, które są wykorzystywane do przewozu aut osobowych. Średnia wieku naszych samochodów transportowych to zaledwie dwa lata. Mimo to przechodzą regularne kontrole. Transport aut z Niemiec zabezpieczamy dodatkowo fachowym wyposażeniem – rukcugami, podnośnikami hydraulicznymi, najazdami. Dzięki nim oraz ubezpieczeniu OCP nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo powierzonych nam pojazdów. Także tutaj dbamy o spełnienie najwyższych norm.


Konkurencyjne ceny i najszybszy czas realizacji zamówienia – nasz transport samochodów z Niemiec z pewnością spełni wszelkie wymagania. Z przyjemnością ustalimy szczegóły oferty w taki sposób, aby w pełni dostosować go do potrzeb klienta. W tym celu wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Gwarantujemy pełną optymalizację kosztów usługi oraz pomoc w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania.


transport samochodów z niemiec

Kompleksowy transport aut z Niemiec przy współpracy z Ambro Logistics

Przewóz samochodów z Niemiec podobnie jak ich transport z dowolnego innego kraju wiąże się z koniecznością dopełnienia określonej liczby formalności oraz dokonania kilku istotnych ustaleń pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem. Mimo że z pozoru cały wspomniany proces może wydawać się trudny do zorganizowania, w Ambro Logistics posiadamy wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie branżowe, które pozwalają nam przeprowadzić klienta przez procedurę łatwo, szybko i bezproblemowo. Aby umożliwić Państwu rozeznanie się w tym, jak przebiega transport samochodów z Niemiec, poniżej opisujemy najważniejsze aspekty współpracy.


Czytaj więcej

Transport aut z Niemiec - właściwa identyfikacja samochodu

Kluczowym czynnikiem przy transporcie samochodów z Niemiec czy ogólnie z zagranicy jest właściwa komunikacja pomiędzy firmą przewozową a przedsiębiorstwem lub osobą prywatną zlecającą przewóz. W związku z tym już podczas pierwszego kontaktu z klientem dokładamy dużych starań, aby ustalić z nim wszelkie istotne szczegóły dotyczące realizowanej usługi. W pierwszej kolejności rozmawiamy o parametrach pojazdu takich jak jego gabaryty oraz waga. Jeśli klient nie dysponuje wspomnianymi informacjami, jesteśmy w stanie określić je również na podstawie marki oraz modelu samochodu.


Kolejnym koniecznym do ustalenia czynnikiem jest stan techniczny transportowanego z Niemiec samochodu, ze względu na to, że przewóz pojazdu uszkodzonego wiąże się z przymusem podjęcia innych czynności przygotowawczych, niż w przypadku w pełni sprawnego auta. Z naszego punktu widzenia – jako przewoźnika – najistotniejsza jest sprawność kół oraz możliwość jazdy samochodu. Jeśli z dowolnych przyczyn pojazd nie może się przemieszczać w sposób standardowy, na lawecie musimy umieścić go za pośrednictwem wcześniej przygotowanego sprzętu w postaci np. wózka widłowego lub lawety wyposażonej we wciągarkę. Na etapie przyjmowania zlecenia ustalamy z klientem także listę wszelkich pozostałych uszkodzeń, która pozwoli nam finalnie w miarę możliwości jak najlepiej przygotować się do przewiezienia z Niemiec samochodu, który nam Państwo powierzycie.


Transport samochodów z Niemiec - niezbędne formalności

Kwestie formalne to kolejna niezbędna do załatwienia kwestia. Aby móc przetransportować auto z Niemiec jako przewoźnik potrzebujemy przede wszystkim zlecenia, a także tzw. listu przewozowego CMR. Pierwszy z tych dokumentów stanowi dowód na to, że zostaliśmy upoważnieni do przewozu Państwa pojazdu. Drugi natomiast potwierdza fakt zawarcia umowy o przewóz pomiędzy stronami. Ponadto w liście przewozowym CMR uwzględnione są m.in. informacje na temat:


  • specyfiki przesyłki,
  • danych przewoźnika oraz nadawcy,
  • ceny usługi przewozu,
  • miejsca docelowego oraz planowego terminu i godziny doręczenia przedmiotu transportu,
  • ewentualnych formalności celnych,
  • listy dokumentów przekazanych przewoźnikowi przez zleceniodawcę.

Jeśli transportowany z Niemiec samochód został dopiero co zakupiony, możemy poprosić Państwa również o przekazanie nam skanu lub zdjęcia faktury VAT. Niekiedy potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego.


Właściwy transport samochodów z Niemiec

Dysponując wszelkimi istotnym w kontekście przewozu informacjami na temat Państwa samochodu, dobieramy odpowiedni sprzęt do realizacji konkretnego zlecenia. Mogą to być m.in. standardowe lawety, specjalistyczne platformy załadunkowe, a także zestawy obejmujące przyczepę wraz z pojazdem transportującym. W przypadku konieczności przetransportowania wielu samochodów z Niemiec z kolei możliwe jest również z korzystanie z tzw. lohry, czyli lawety pozwalającej na jednorazowy załadunek i przewóz nawet do 12 pojazdów.


Podczas właściwej procedury transportu aut z Niemiec zapewniamy bezpieczeństwo Państwa własności na wiele różnych sposobów. Podstawowym zabezpieczeniem jest oczywiście stabilne mocowanie ładunku do przewożącego go pojazdu. Do tego celu wykorzystujemy m.in. specjalistyczne pasy, za pośrednictwem których przypinamy do lawety wszystkie koła transportowanego samochodu, uniemożliwiając mu przemieszczanie się. Co warte podkreślenia dysponujemy wieloma rodzajami pasów transportowych. Poszczególne z nich różnią się od siebie w szczególności szerokością oraz typem uwzględnionych w ramach swojej konstrukcji haków mocujących, co pozwala precyzyjnie dopasować je do specyfiki konkretnego przewożonego z Niemiec auta.


Dodatkowo na nasze zaplecze techniczne składają się także wspomniane wcześniej rukcugi, najazdy, podnośniki hydrauliczne oraz wiele innych efektywnych rozwiązań i systemów dedykowanych dla branży transportowej. Dzięki temu oprócz samego transportu samochodów z Niemiec możemy zaproponować Państwu również przewóz m.in.:


  • rolniczych oraz budowlanych maszyn, takich jak np. traktor lub koparka,
  • busów, przyczep kempingowych i kamperów,
  • jednośladów oraz quadów,
  • motorówek, łodzi czy też skuterów wodnych.

Jeśli zatem poszukują Państwo rzetelnego, godnego zaufania oraz działającego w pełni kompleksowo partnera do przewozu pojazdów z Niemiec, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.


Przewóz samochodów z Niemiec
Tomasz Janczak

Transport Manager

Transport aut z Niemiec
przewóz samochodów z niemiec

Zabezpieczenie

Transportowane pojazdy odpowiednio
zabezpieczamy

transport aut z niemiec

Ubezpieczenie

Monitoring, nagranie trzymane
do 3 miesięcy wstecz

transport samochodów z niemiec
Transport już w 3 dni

Tyle może trwać transport
przewożonych aut

przewóz samochodów z niemiec

Transport bez ryzyka

Ubezpieczenie, GPS